Zalety korzystania z usług biur podróży

Podczas planowania podróży musimy pamiętać o naprawdę wielu sprawach, przez co – tuż przed samym wyjazdem częściej odczuwamy strach połączony z ekscytacją, aniżeli spokój. Dokumentacja (wyrobienie paszportu, ważny dowód osobisty, wizy, obowiązkowe szczepienia w niektórych kierunkach), zaplanowanie terminów, wybór środka transportu, rezerwacja hotelu, wycieczki fakultatywne czy wyżywienie to tylko niektóre z potencjalnych spraw, z którymi przyjdzie nam się mierzyć. Z pomocą przychodzą nam tu oferty biur podróży, które większość spraw załatwią za nas, a nawet jeśli nie, to doradca o wszystkim nam powie lub da gotową instrukcję, co w danym kraju będzie potrzebne. Nadal jednak trafiają się osoby, które twierdzą, że podróżowanie samemu jest tańsze. Jest w tym trochę racji, jednak wakacje z biurem podróży mają wiele innych zalet.

Luksusowe hotele z wyżywieniem all-inclusive

Korzystając z oferty biur podróży, mamy możliwość wyboru najlepszych hoteli 5-gwiazdkowych w atrakcyjnych cenach. Nie musimy martwić się o wyżywienie, baseny, atrakcje czy klimatyzację w pokojach. Istnieje sporo osób, które ogromną większość czasu spędzają właśnie w hotelach, gdyż gwarantuje on naprawdę wiele atrakcji, świetne jedzenie i przyjemny wypoczynek na hotelowej plaży czy basenach. Porównując ceny 5-gwiazdkowych hoteli w Polsce z 5-gwiazdkowymi hotelami w Turcji, Grecji czy Egipcie, to często okaże się, że 2 noce w polskim hotelu będą kosztowały tyle samo co całe wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu w wyżej wymienionych krajach zagranicznych.

Minimum formalności, nawet bez znajomości języka

Nie musisz rezerwować biletów lotniczych, martwić się o zamówienie taksówki czy znalezienie transportu z lotniska do hotelu czy o samą rezerwację pokojów hotelowych. Wszystko to robi za Ciebie biuro podróży, a Ty otrzymujesz przed wylotem wszystkie bilety w formie elektronicznej, gotowe do wydrukowania lub bezpośrednio u Twojego przedstawiciela w biurze podróży. Jest to szczególnie ważny atut dla osób, które nie znają języków obcych. Samodzielne szukanie transportu z lotniska mogłoby wiązać się z dużym stresem, tak samo jak mailowa czy telefoniczna rezerwacja hotelu.

Na miejscu masz polskiego rezydenta, z którym możesz skontaktować się nawet w nocy.

Jest to szczególnie ważne, jeśli nie znasz języków obcych. Taki rezydent nie tylko zaproponuje Ci ciekawe kierunki wycieczek w danym miejscu, ale także odpowie na wszelkie pytania, powie wszystkie sprawy organizacyjne (kiedy wyjazd powrotny, co powinieneś robić w hotelu, za co są dodatkowe opłaty itd.), ale także może pomóc rozwiązać problemy (np. ze zmianą pokoju w razie nieprawidłowości, chociaż tutaj nie należy przesadzać – pamiętaj, że wybierając w biurze podróży najtańszy rodzaj pokoju nawet w luksusowy, 5-gwiazdkowym hotelu, nie możesz oczekiwać apartamentu z widokiem na morze, a to niestety jest nagminne wśród polskich turystów. Chcesz luksusowy, duży apartament z widokiem na morze – zaznacz tę opcję w zamówieniu, jednak wiąże się to z wyższą ceną).

Biuro podróży oferuje swoje wycieczki po danym kraju.

Wycieczki fakultatywne to również temat rzeka. Wiele osób twierdzi, że nigdy w życiu nie należy z tego korzystać, że się za to przepłaca i wycieczki są tylko w najpopularniejsze miejsca. Często mówią tak osoby, które nigdy nie skorzystały z tego typu wycieczek. Tak naprawdę za określoną wcześniej cenę (często atrakcyjną, całodzienne wycieczki wahają się w granicach 20-100 euro za dzień, w zależności od atrakcji, sposobu transportu itd) otrzymujesz transport bezpośrednio spod hotelu, pewność i gwarancję uczciwości (nigdy nie wiesz, czy miejscowy biznesmen naprawdę weźmie Cię na wycieczkę, czy zostaniesz oszukany lub się okaże, że to wycieczka bez wyżywienia i tak naprawdę w cenie całodziennej wycieczki otrzymasz tylko bilet w nieklimatyzowanym autobusie). Dodatkowo masz do dyspozycji zazwyczaj polskiego przewodnika, który opowie co nieco o najciekawszych miejscach. Oczywiście nie oznacza to, że musisz korzystać ze wszystkich wycieczek fakultatywnych. Najlepiej wybierz te dalekie, gdzie ciężko będzie Ci samemu dotrzeć. Do największych, okolicznych miast dojeżdżają za to autobusy, a do tego będziesz miał dużo czasu dla siebie. Jednak do oddalonych o kilkaset kilometrów miejsc na środku pustkowia czy atrakcyjne podróże po pustyni na wielbłądach i quadach – warto podróżować z ofertą fakultatywną z biura podróży.

Dlaczego warto korzystać z biur podróży?

Podsumowując, biura podróży to przede wszystkim wygoda, jednak z drugiej strony, jeśli wiesz, jak z nich korzystać – możesz znaleźć oferty świetnych wycieczek w śmiesznych cenach (oferty last minute). Załatwiasz minimum formalności i cieszysz się wypoczynkiem z gwarancją pięknej pogody nawet bez znajomości języka obcego. Na miejscu masz rezydenta, z którym możesz się skontaktować w każdej chwili, polskich przewodników przy wycieczkach fakultatywnych i pełne wyżywienie w ofertach all-inclusive.