Wiedeń – co jest warte zobaczenia?

Wiedeń – jedna z najpiękniejszych stolic Europy Środkowej, miasto kultury, muzyki i sztuki.

Wyjątkowy klimat tego miasta zauroczy każdego.

Atrakcje na początek w Wiedniu

Podczas wizyty w Wiedniu warte zobaczenia jest stare, zabytkowe miasto (Innere Stadt) z piękną, barokową architekturą z pięknymi zdobieniami, wieloma zabytkami, kawiarniami i muzyką.

To w starym mieście znajdują się zabytki takie jak Zamek Hofburg czy piękna, gotycka katedra Św. Szczepana, która jest symbolem Wiednia oraz wiele galerii i muzeów. Zasługującym na uwagę jest również Belweder, barokowy pałac, rezydencja wielkiego wodza przełomu XVII i XVIII wieku – księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Położony niedaleko Hofburga Kościół św. Augustyna – świątynia Habsburgów.

Wiedeńska klasyka

Niezwykła, zachwycająca Opera Wiedeńska (Wiener Staatsoper) to obiekt, o którym warto pamiętać podczas wycieczki, położona jest przy Ringstraße, w centrum Wiednia, jest to jedna z najsłynniejszych oper na całym świecie. Nieopodal gmachu opery znajduje się Galeria Albertina założona w 1768 roku, warto wejść i zobaczyć ogromne zbiory galerii, znajdują się tu dzieła m.in. Rubensa, Rauschenberga czy Picassa oraz wielu innych światowej sławy artystów.

Będąc w centrum miasta warto przejść się do Domu Muzyki (Haus der Musik), w którym można wejść w świat muzyki i kompozytorów, jest to dość unikalna forma przekazu wiedzy. Będąc w Wiedniu warto przejść się obok budynku ratusza i Parlamentu.

Wiedeń – atrakcje wieczorne

Warto zajrzeć do niezwykłego Stadtpark – pierwszego publicznego parku w Wiedniu, który powstał po zburzeniu murów wokół miasta. To w tym miejscu znajduje się złoty pomnik Johanna Straussa. Na koniec dnia warto wybrać się również na wieczorny rejs po Dunaju, podczas którego można zobaczyć Wiedeń z zupełnie innej, magicznej perspektywy.

W serwisie https://www.hoteleonline.pl/ znajdziesz więcej artykułów o turystyce zagranicznej.