Jak spędzić czas wolny w Warszawie?

Warszawa, jak inne Europejskie stolice to miasto wielu możliwości rozwoju, zdobywania nowych doświadczeń. Ale oczywiście oprócz tej technicznej strony jest też wiele atrakcji, miejsc wartych zobaczenia, ciekawych dla turystów, jak też dla mieszkańców.

Co warto poznać bliżej w Warszawie?

W stolicy znajdują się 82 parki, różnej wielkości. W każdym z nich można znaleźć miejsce na uprawianie sportu, spacer albo po prostu usiąść z książką czy spotkać się ze znajomymi. Do tego dochodzą muzea, galerię, teatry i wiele innych punktów na mapie wartych uwagi. Wymieńmy kilka z nich:

  • Bulwary wiślane – przyjemne miejsce na spędzanie czasu z rodziną lub grupą znajomych. Daje możliwość skorzystaniu z wielu atrakcji jak m.in. rejsy po Wiśle. A w ich sąsiedztwie znajduję się Multimedialny Park Fontann i Centrum Nauki Kopernik. Warto wspomnieć też, że w tym miejscu można znaleźć pomnik syrenki.
  • Pałac Kultury i Nauki – jeden z najwyższych budynków w Polsce, w gmachu budynku znajdują się teatry, kawiarnie, a na 30 piętrze punkt widokowy, z którego można obserwować całe miasto.
  • Łazienki Królewskie – zespół pałacowo – ogrodowy założony z inicjatywy ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to na pewno jedno z tych miejsc, gdzie nie da się przyjść na chwilę. Warszawskie Łazienki uznawane są za najpiękniejszy kompleks ogrodowy w Europie. Latem, w niedziele odbywają się tu koncerty Szopenowskie, ponad to co dziennie można podziwiać zabytki, jakie się tu znajdują, jest to Pałac na Wyspie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki, kilkanaście rzeźb oraz cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny i Chiński, w okresie letnio- wiosennym można podziwiać bogatą roślinność.
  • Stara Praga i ul. Ząbkowska – obecnie jest to miejsce pełne kontrastów. Ta okolica cały czas się rozwija, powstają nowe obiekty, jak Plac Konesera, gdzie kiedyś mieściła się wytwórnia wódki, można skorzystać z wielu eventów, głównie w okresie letnim, a zimą z lodowiska. Jednak spacerując po Pradze cały czas widzimy kamienice z przed II wojny światowej, a w ich elewacjach ślady po pociskach z czasu okupacji i powstania warszawskiego. Na pewno to miejsce może zaintrygować, nie tylko pasjonatów historii.

To tylko wybrane z wielu interesujących miejsc na spędzanie wolnego czasu w polskiej stolicy. Warto je wszystkie poznać, niezależnie od tego czy w Warszawie się mieszka, czy tylko bywa.