Jakie są najpopularniejsze miejscowości turystyczne w woj. podkarpackim?

Podkarpacie to jedno z mniejszych w województw w Polsce, obfituje jednak w ciekawe i popularne wśród odwiedzających miejscowości.

Poniżej przeczytasz o najciekawszych miejscowościach z woj. podkarpackiego.

Najpopularniejsze miejscowości turystyczne w woj. podkarpackim

  • Rzeszów – największe miasto i stolica województwa, w której możemy zobaczyć m.in. unikalną podziemną trasę turystyczną pod Starym Rynkiem, letni pałac Lubomirskich czy zamek wzniesiony w XVI wieku.
  • Przemyśl – jedno z najstarszych podkarpackich miast, z trzecią, co do wielkości, w Europie twierdzą, której budowa rozpoczęła się w połowie XIX wieku. Obecnie jest to jeden z najważniejszych zabytków w południowo-wschodniej części kraju.
  • Łańcut – miasto, którego początki sięgają XIV wieku, świetność osiągnął jako rezydencja magnacka Lubomirskich i Potockich, po których pozostały wspaniałe zabytki, na czele z zamkiem, który jest jedną z najwspanialszych rezydencji w kraju i najchętniej odwiedzanym przez turystów obiektem w województwie.
  • Baranów Sandomierski – miasto ulokowane na prawie niemieckim w 1354 roku, ze wspaniałym późnorenesansowym zamkiem zwanym „Małym Wawelem”, który otoczony jest parkiem.
  • Ustrzyki Dolne – zimowa stolica Podkarpacia, okolice miejscowości obfitują w wyciągi narciarskie i trasy biegowe. Po zakończeniu narciarskiego szaleństwa zobaczyć można tam m.in. Barokowe Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu czy osiemnastowieczny cmentarz żydowski.
  • Sanok – jedno z najdalej wysuniętych na południowy-wschód miast Polski, z największym w naszym kraju skansem, w którym znajduje się unikalna wystawa malarstwa cerkiewnego. Wart odwiedzania jest również Zamek Królewski, obecnie siedziba Muzeum Historycznego.

Tutaj znajdziesz ciekawy artykuł z 4 ciekawymi faktami o województwie podkarpackim.