Podróż ze zwierzęciem – jak się przygotować?

Wakacyjny wyjazd nie musi oznaczać wykluczenia dla naszych pupili, takich jak pies, czy kot – bowiem te bez większego problemu możemy zabrać ze sobą. W coraz to większej ilości sklepów, czy kurortów lub hoteli pojawia się możliwość wejścia do nich wraz ze zwierzętami – problematyczna okazać się może podróż samochodem. Nie wszyscy są fanami długich podróży, a co dopiero zwierzęta, dla których jest to całkowicie nowe i – potencjalnie – stresujące doświadczenie.

Dla kota kuweta, a dla psa – woreczki.

Należy pamiętać o fizjologicznych potrzebach naszych czworonogów – nastawmy się więc na częste postoje. Zaplanujmy również trasę w taki sposób, by ta – sporadycznie – przebiegała przez tereny podmiejskie lub leśne, co pozwoli nam wyprowadzić naszego psa na krótki spacer. By nie pozostawiać po sobie nieczystości – pamiętajmy o zabraniu specjalnych woreczków na odchody. W przypadku kota – warto zabrać ze sobą kuwetę.

Posłanie.

Jeżeli nie chcemy, by nasz piet lub kot przebywali zamknięci w transporterze, przygotujmy dla nich odpowiednie posłanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać ze sobą ich ulubione legowisko – o ile tylko zmieści się do naszego samochodu.

Smycz i kaganiec.

Smycz i kaganiec to rzeczy, które wręcz obowiązkowo trzeba ze sobą zabrać. Pamiętajmy o tym, że taka podróż jest dla czworonogów doświadczeniem stresującym, które może nawet sprowokować je do ucieczki. W przypadku kota – możemy wyposażyć się w specjalnie szelki.

Zabawki.

Postarajmy się nieco umilić całą podróż naszym pupilom, w celu dobrym pomysłem będzie zabranie w podróż ich ulubionych zabawek.