Długi lot samolotem – jak przetrwać taką podróż?

Samolot to środek transportu, który przez jednych jest uwielbiany, a przez innych znienawidzony – nie ulega jednak wątpliwościom, że podróż samolotem pozwala nam o wiele szybciej dotrzeć w docelowe miejsce – jest to zwyczajnie najszybszy, aktualnie dostępny środek transportu. Służbowy wyjazd, wakacje czy chęć spotkania z najbliższymi – czas jest w obecnych czasach na wagę złota, dlatego coraz częściej dążymy do tego, by zachować go jak najwięcej. Podróż samolotem, podobnie jak i samochodem – potrafi stać się niezwykle uciążliwa, w szczególności, jeżeli przed nami tworzy się perspektywa kilku, czy nawet kilkunastogodzinnej podróży.

Ubiór na cebulkę.

Po wejściu na pokład niektórych samolotów możemy zauważyć, że panujące w ich wnętrzu temperatura jest o wiele niższa względem tej, jaka jest za oknem. Jest to celowy zabieg przewoźników, ściśle związany ze zdrowiem i bezpieczeństwem pasażerów. Dobrze, jeżeli zabierzesz ze sobą dodatkowe ciuchy na zmianę, lub ubierzesz się na tak zwaną cebulkę.

Pamiętaj o nawadnianiu się.

Eksperci zalecają, by na każdą godzinę lotu wypijać przynajmniej 250 mililitrów wody – powietrze w samolocie jest dosyć suche. Zdecydowanie lepiej jest również unikać napoi zawierających kofeinę lub procenty.

Wybierz miejsce przy oknie.

Jeżeli masz taką możliwość, zarezerwuj miejsce bezpośrednio przy oknie. Pozwoli Ci to nie tylko uniknąć ogólnego ścisku z obydwu stron, lecz także zyskasz możliwość na lepszą pozycję do ewentualnego snu. Unikaj środkowego miejsca, które uznawane jest za najmniej komfortowe.