Gdzie na wakacje w grudniu? – propozycji na urlop w zimie

Zima zagościła się u nas na dobre. Coraz krótsze dni oraz zimniejsze noce powodują, że wielu z nas myśli o urlopie w ciepłych krajach, gdzie można poczuć klimat wakacji.

Urlop w grudniu to bardzo dobry pomysł, ponieważ wiele kurortów jest poza sezonem. To, gdzie wyjechać na wakacje w grudniu, zależy od kilku czynników – jakich? Przekonaj się!

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie czy chce się wygrzewać na słońcu czy zwiedzać. Odpowiedź na to pytanie zdeterminuje kierunek grudniowych wakacji. Jeśli uwielbiasz grzać się w słońcu i w ten sposób się relaksujesz, wybierzesz ciepłe kraje. Jeśli natomiast kochasz historię i chcesz pozwiedzać, pogoda i temperatura nie grają aż tak ważnej roli.

Ciepłe kraje – jaki kierunek wybrać?

Dobrą opcją są Wyspy Kanaryjskie, gdzie świeci słońce, jednak nie ma upałów w okresie grudniowym. Podobną pogodę można znaleźć na hiszpańskiej Fuerteventurze – wyspa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nieco dalszym kierunkiem może być Tajlandia i jej wyspy. W tym okresie jest tam bardzo ciepło, a sama Tajlandia jest stosunkowo tanim krajem dla Europejczyków.

Więcej artykułów dotyczących ciekawych kierunków wypoczynkowych znajdziesz w portalu https://zwiedz.pl/.

Wakacje i zwiedzanie w jednym

Jeśli chcesz zwiedzać podczas swoich zimowych wakacji, wybierz ciekawe miejsce i miasta, które są pełne tajemnic! Może być to np. włoski Mediolan i Werona, w której znajdziesz niesamowity Jarmark Bożonarodzeniowy.

Możesz też wybrać nieco inne miasta jak np. starożytne Ateny lub Turcję, w której także znajdziesz niesamowite perełki architektoniczne i poznasz nieco inną kulturę. Grudzień to czas w Europie poza sezonem, także ceny są na pewno niższe w kurortach. Warto też szukać ofert last minute w tym okresie. Najważniejsze to wybrać takie wakacje, na których naprawdę odpoczniesz.