Jak przygotować się na wyprawę rowerową?

 Jeśli jesteś rowerzystą, wiesz, że masz na co czekać na wycieczkę rowerową. Ale masz też wiele do przygotowania. To nie jest tak proste, jak spakowanie torby i ruszenie w drogę.

Musisz spakować niezbędne rzeczy, sprzęt i sprzęt ostrożnościowy. Trzeba też wybrać cel podróży zgodnie z odpowiednią prognozą pogody, badać warunki szlaku, a być może skoordynować podróż z datami zorganizowanego wyścigu.

Wyprawa rowerowa? Pamiętaj o tym!

Przygotuj się na podróż rozpoczynającą się tygodniami (jeśli nie miesiącami) z wyprzedzeniem. Niezależnie od doświadczenia, twoje ciało musi być uwarunkowane do poziomu wytrzymałości wymaganego do jazdy. Długie wycieczki rowerowe wymagają wytrzymałości. Zwłaszcza jeśli wybierasz się na nieznane szlaki lub drogi, może to być niebezpieczne, jeśli nie przygotowałeś swojego ciała na czas trwania tego typu jazdy. Twoje stawy lub mięśnie mogą być napięte.

Oprócz podstawowych potrzeb higienicznych, które spakowałbyś na typową podróż, spakuj apteczkę, dużo wody, a może nawet kilka różnych rodzajów aparatów ortodontycznych i okładów medycznych w przypadku niefortunnej kontuzji. Spakuj również wydrukowaną mapę trasy. Podczas gdy trasy dla zorganizowanych wyścigów są zazwyczaj oznakowane, szlaki w lesie mogą nie być tak wyraźnie widoczne. Przy niewielkiej lub żadnej usłudze komórkowej w lesie może to nie być tak proste, jak wyciągnięcie GPS, aby znaleźć wyjście. Kiedy myślisz o wakacjach, naprawdę trudno jest skupić się na czymkolwiek innym. Jak na ironię, jedynym sposobem, aby w pełni cieszyć się wakacjami, jest przemyślenie wszystkiego innego przed podróżą.

Aby nie martwić się o rzeczy podczas nieobecności, zrób listę wszystkiego, co powinieneś załatwić przed podróżą. Uwzględnij nawet najczęstsze zadania, takie jak parkowanie samochodu w garażu, sprawdzanie alarmów przeciwpożarowych, blokowanie wszystkich drzwi i okien w domu oraz regulacja termostatu.

źródło: https://fajnewakacje.pl/ – portal o turystyce