Jakie są rodzaje turystyki?

Turystyka to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Wielu ludzi decyduje się na wyjazd i zmianę otoczenia w ramach swojego urlopu. Jakie są więc rodzaje turystyki, z których możemy skorzystać?

Turystyka twarda – krótko i na temat

Jest to rodzaj zwiedzania, który z pewnością docenią miłośnicy wycieczek zorganizowanych. Zorientowany jest przede wszystkim na wygodę uczestników wycieczki, zapewnienie komfortu i luksusu (stąd popularność ofert all-inclusive). W ten sposób możemy też zwiedzić wiele zabytków w stosunkowo krótkim czasie.

Turystyka miękka – postaw na coś nowego!

Jeśli wolisz spędzać swój czas aktywnie i nauczyć się czegoś nowego, to ta forma zwiedzania jest dla Ciebie. Pozwala być, czuć i wiedzieć w tym samym czasie – wybór ciekawego miejsca pozwoli Ci poczuć nowe doznania, na przykład potrawy kuchni regionalnej, a przy okazji poznać dziedzictwo kulturowe danego regionu lub zdobycie nowej umiejętności.

Enoturystyka – poznaj wino od podszewki

Jednym z rodzajów turystyki, który rozwija się nadzwyczaj szybko, jest wycieczka do regionów winiarskich. Zwiedzanie winnic jest niezbędnym elementem takiego wyjazdu. Często istnieje również możliwość degustacji lokalnych win i uczestniczenie w świętach i festiwalach powiązanych z lokalnymi tradycjami winiarskimi.

Set-jetting – bądź bohaterem własnego filmu

Dla miłośników kinematografii ciekawą propozycją jest odwiedzanie miejsc, które miało się okazje zobaczyć w filmach. Pozwala to poczuć się jak bohater ulubionego serialu lub filmu! Ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia – a czy wybierzesz wrocławski Dworzec Główny, czy kultowy napis Hollywood, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach i turystyce znajdziesz w portalu https://www.wczasowa.pl/.