5 miejsc warte zobaczenia w Gdyni

Planujesz wyjazd nad morze? A dokładniej do Gdyni? I nie wiesz jakie mogą spotkać Ciebie i Twoją rodzinę atrakcje z owego miasta? To chyba właściwy artykuł we właściwym momencie się pokazał. Dowiesz się co warto zobaczyć w Gdyni.

Miejsce 5 Punkt widokowy infoBox


Nowoczesna solidna szklana konstrukcja mieszcząca się w centrum miasta, z pięknym widokiem na Gdynię. Znajduje się, też tam restauracja z tarem widokowym. Idealne miejsce na randkę czy na rodzinny wypad w to niezwykle popularne miejsce. Gwarantuje to miejsce idealny widok i spacer, by uciec od całego pośpiechu.

Miejsce 4 Ulica Świętojańska


To jedna z głównych ulic w centrum miasta Gdyni i jedno z najbardziej ciekawych miejsc. Tutaj znajdziesz dużą ilość kawiarni restauracji, czy też różnych sklepów. To jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc i zdecydowanie najlepsze miejsce na zrobienie zakupów.

Miejsce 3 Kolejka na Kamienną Górę


Nudzi Cię co dzienne monotonne chodzenie po schodach?, to coś właśnie dla osób tego pokroju możesz dostać się na sam szczyt Kamiennej góry, kolejką. Sama jazda na owy szczyt jest szybki i bezpłatny, ale w sezonie letnim linie są mocno zatłoczone. Kolejka znajduje się blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z różnych festiwali filmowych w mieście.

Miejsce 2 Skwer Kościuszki, a także Molo południowe


Jedną z głównych ulic i atrakcji jest tak zwany Skwer Kościuszki, który zawiera mnóstwo ważnych obiektów związanych z Gdynią, także takie obiekty jak Dowództwo Marynarki Wojennej pomniki, a też wiele historycznych kamienic. Warto, więc się udać do tego owego miejsca, podczas jedno bądź kilku dniowego pobytu w mieście.

Miejsce 1 Centrum Nauki „Experyment”


Jest to kluczowy punkt, podczas wybierania miejsc, które warto zwiedzić, podczas pobytu w Gdyni. Zarówno nada się dla dzieci jak i dla osób dorosłych. Będziesz w szoku tym, że znów będziesz mógł się poczuć jak owe dziecko. Owe centrum posiada parking i jest w łatwo dostępnym miejscu, dzięki czemu dostaniesz się, też poprzez komunikację miejską.

Lista wymienionych wyżej, poszczególnych miejsc, które warto zwiedzić podczas pobytu w Gdyni to tylko jedna garstka najciekawszych miejsc, które tam możemy zobaczyć zwiedzić i poznać historię owego miasta. Gdynia ma też więcej atrakcji, które warto wziąć pod uwagę, gdy planujemy ową wycieczkę do tego miasta.