Spanie pod namiotem

Nocleg pod namiotem

Spanie pod namiotem jest świetną opcją raczej dla osób w młodszym wieku. Jeśli weźmie się udział w spaniu w dużym namiocie na kanadyjce lub łóżku polowym jest też całkiem miło. Nie da się jednak zaprzeczyć, że noclegi pod namiotami cieszą się o wiele większym zainteresowaniem wśród osób w młodszym wieku. Jeżeli obawiasz się o swoje dziecko i jego bezpieczeństwo podczas samotnego lub z grupą noclegu pod namiotem jest na to sposób. Dobrym pomysłem jest rozłożenie namiotu przed domem w ogrodzie, na działce, gdy Ty będziesz w altanie. Niech dziecko przyzwyczaja się do tego, że będzie w namiocie już za dnia, a następnie można wydłużać ten czas, gdy będzie się ściemniać.

Obecność obok

Średnim pomysłem jest zostawianie dziecka samego pod namiotem, gdy każdy szmer wywołuje u niego wielkie emocje. Maluch może mieć chęci spania na podwórku tak jak jego koledzy. Nie każdy jednak jest na to mentalnie przygotowany i nie ma sensu tego przyspieszać. Wszystko przyjdzie z czasem. Druga sprawa jest też taka, że niektórzy nigdy nie będą chcieli mieć nocleg pod namiotem i nie ma w tym nic z złego. Nie każdy jest miłośnikiem spania na ziemi, należności do harcerstwa, czy nawet noclegu na łóżku polowym w ciepłym śpiworze. Ważne jest by nie zmuszać dziecka do tego typu aktywności jeśli nie ma na nią ochoty lub nie jest gotowe emocjonalnie.

Doborowe towarzystwo

W spaniu pod namiotem chodzi przede wszystkim o miłe towarzystwo i nutkę niepewności co też się wydarzy. Nocą każdy dźwięk wywołuje spore emocje. Można pokusić się także o przygotowanie różnych przekąsek, zagranie w gry, porobienie różnych zadań, grę w kalambury. Chodzi także o integrację ze znajomymi w tym wieku lub nawiązanie lepszej relacji na linii rodzic-dziecko.

One thought on “Spanie pod namiotem

Dodaj komentarz