Emocje przy ognisku

Ognisko – miłe wspomnienia

Nie od dziś wiadomo, że wspólne spędzanie czasu przy ognisku łączy pokolenia. Symboliczny jest w tym wszystkim ten płomień, na który z przyjemnością można się zapatrzeć. Ogień nie tylko ogrzewa, daje ciepło, ale przede wszystkim atmosferę jedności i braterstwa. W obliczu ognia jako jednego z żywiołów wszyscy jako ludzie jesteśmy bezsilni. Przy podpaleniu, pożarze nie zawsze udaje się wygrać z tym żywiołem. Emocje przy ognisku jednak są tak wspaniałe, sentymentalne, jest się w czym zasłuchać jeśli chodzi o dźwięki wspólnie śpiewanych pieśni.

Ważne wydarzenia

W obliczu ognia w różnych kręgach odbywają się także ważne wydarzenia. Harcerze składają Przyrzeczenie Harcerskie na krzyż harcerski, ale także w obliczu ognia. Podobnie sprawa może wyglądać z Obietnicą Zucha. Dla innych grup społecznych ogień może być zwieńczeniem miłego spotkania, podsumowaniem dnia, tego, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Ogień niewątpliwie łączy ludzi bez względu na ich wiek i to jest w tym wszystkim przepiękne. Przy ognisku ludzie zapominają o dawnych zatargach, godzą się ze sobą i zapominają o tym co złe, to jest puszczane na ten czas w niepamięć.

Zachwyć się ogniskiem

Nie wszyscy są miłośnikami ogniska, dym jest dla nich zbyt duszący, a rozpalanie ogniska trwa zbyt długo. Jeśli jednak wykluczy się te drobne niedogodności na myśl przychodzą zupełnie inne, pozytywne skojarzenia. Jedność, braterstwo, przyjemne chwile, przyjaźń, pieśni, wspomnienia. Nie trzeba od razu być nastawionym do ogniska negatywnie, jeśli tylko od nas zależy jakie wrażenia wyniesiemy z danego wieczoru spędzonego przy ogniu. Oby nie był to czas stracony ze względu na negatywne nastawienie. Emocje przy ognisku zależą tylko od Ciebie i czas spędzony przy ogniu możesz z sentymentem wspominać nawet po latach.