Podróżowanie nocą

Jazda nocą

Jeżdżenie nocą jest naprawdę niebezpieczne nawet wtedy jeśli podróżujemy środkami komunikacji publicznej. W autobusie nie ma możliwości by wygodnie się ułożyć. Nigdy też nie wiemy kto z pasażerów z nami podróżuje i jakie są jego zamiary. W pociągu jest nieco lepiej, ale nocna podróż sprawia, że pasażerowie chcą się przespać. Okazja czyni złodzieja, więc nie da się jednocześnie spać i pilnować swojego dobytku. Zabieranie wielu kosztowności w podróż sprawia, że możemy wrócić bez większości z nich. Oczywiście, zdarzają się uczciwi ludzie, jednak nigdy nie wiadomo z kim przyjdzie nam podróżować. Lepiej nie ryzykować, że straci się pieniądze lub aparat, czy telefon komórkowy.

Niebezpieczeństwo na drodze

Jeśli z kolei podróżujemy samochodem nie możemy zapominać o tym, że niektórzy kierowcy wypuszczają się w nocne trasy raz na długi czas. Noc jest od spania, więc jeśli jedzie się w pojedynkę bez żadnego radia itp. można przypadkowo zasnąć za kierownicą. Nawet jeśli ktoś zachowuje poprawność jazdy istnieje niebezpieczeństwo odnośnie tego, że z czyjejś winy my ulegniemy wypadkowi. Podróżowanie nocą nie jest najlepszym pomysłem także z tego względu, że po dotarciu na miejsce musimy i tak odespać nocne kilometry. Nie da się ukryć, że kolejny dzień i tak jest stracony.

Zmiennik za kierownicą

Fantastycznym rozwiązaniem jechanie w dwie lub więcej osób, dzięki czemu w długich trasach pozyskamy zmiennika za kierownicą. Ważne jest, żeby byś wypoczętym, a dzięki poszukaniu innej osoby, która także ma prawo jazdy, możemy zregenerować siły. Jeżeli nie mamy takiej możliwości i w podróż wybieramy się w pojedynkę, miej na uwadze, żeby, w miarę możliwości, znaleźć miejsca noclegowe gdzieś w trasie lub odpowiednio zaplanować trasę, mając na uwadze czas odpowiednio długich postojów. Nawet kierowca autobusu musi robić przerwy, Ty także niepotrzebnie nie szarżuj na drogach. Ryzyko nie jest nikomu potrzebne, a możesz narazić zdrowie nie tylko swoje, ale także pozostałych uczestników ruchu.