Najciekawsze atrakcje na Kaszubach – 3 przykłady

Kaszuby to jeden z piękniejszych regionów Polski.

Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami turystycznymi, które są zlokalizowane na ich obszarze.

Kaszubski dom do góry nogami

Wśród najciekawszych atrakcji na Kaszubach można przede wszystkim wymienić drewniany dom do góry nogami, który znajduje się w Szymbarku. Jest to jedna z największych atrakcji w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Dom można zwiedzać i oglądać meble i inne przedmioty użytkowe, które się w nim znajdują. Niecodzienna atrakcja umożliwi sprawdzenie reakcji swojego organizmu w nietypowych warunkach. Pełnowymiarowy dom posadowiony do góry nogami to symbol minionych lat PRL-u, w których była odwrócona rzeczywistość. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat kaszubskiego domu do góry nogami.

Wieża widokowa w Wieżycy

Kolejną popularną atrakcją na obszarze Kaszub jest wieża widokowa, która zlokalizowana jest w Wieżycy. Wieża widokowa ma wysokość 328,6 m n.p.m. i jest to najwyższe wzniesienie na całych Kaszubach. Na szczycie góry znajduje się metalowa wieża widokowa, z której można podziwiać fantastyczny widok na Kaszuby oraz okoliczne miejscowości. Na wieżę prowadzą trzy szlaki turystyczne, które porośnięte są 150-letnim bukowym lasem.

Kaszubski Park Etnograficzny

Podczas pobytu na Kaszubach warto również odwiedzić Kaszubski Park Etnograficzny, który położony jest we Wdzydzach Kiszewskich. Muzeum składa się z ponad pięćdziesięciu zabytkowych budynków z okresu od XVII do XX wieku. Park etnograficzny znajduje się na świeżym powietrzu, a będąc w nim można poczuć klimat dawnej wsi kaszubskiej. Na terenie muzeum można podziwiać między innymi wiatrak typu holenderskiego, kościół św. Barbary, a także zagrody drobnoszlacheckie oraz liczne szeregi tradycyjnych chałup i zagród.