Najniebezpieczniejsze kraje świata – lepiej nie planuj tam wakacji!

Wakacje za granicą cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony Polek i Polaków. Cóż, nasze rodzime góry, Bałtyk czy Mazury dla wielu osób okazują się już być zwyczajnym przeżytkiem – nie oznacza to jednak, że nie są to miejsca, których nie warto zwiedzić. Wręcz przeciwnie! Niewątpliwie jednak atrakcyjniejsze pod wieloma względami okazują się być zagraniczne wakacje. O ile u naszych najbliższych sąsiadów nie czyhają na turystów żadne niebezpieczeństwa, tak w przypadku planów związanych z nieco bardziej egzotycznym wyjazdem – sytuacja wygląda nieco inaczej. Przedstawimy listę krajów, do których zdecydowanie lepiej jest odpuścić sobie podróż.

Wenezuela.

Na pierwszym miejscu znalazła się Wenezuela. Kraj ten od lat zmaga się z ogromną inflacją, która w bezpośredni sposób przyczynia się do pogłębiania się problemów społecznych. Głęboki kryzys sprawił, że życie wielu mieszkańców zostało wywrócone do góry nogami. Ze względu na powszechną biedę – przestępczość w tym kraju jest na niezwykle wysokim poziomie.

Afganistan.

Ze względu na wydarzenia, jakie miały miejsce w przeciągu ostatnich lat w Afganistanie – zdecydowanie lepiej jest odpuścić sobie podróż do tego kraju. Władze w nim przejęli Talibowie, którzy są ugrupowaniem terrorystycznym. W związku z tym – w kraju tym panuje istny dziki zachód. Ataki, porwania to coś, co dzieje się niezwykle często.

Republika Południowej Afryki.

Choć RPA jest jednym z najbogatszych krajów kontynentu Afrykańskiego – nie oznacza to, że jest on całkowicie bezpieczny. Mordy czy napady są tam niemal na porządku dziennym. Jeszcze gorzej prezentuje się sytuacja w przypadku statystyk związanych z gwałtami. Corocznie dochodzi tam nawet do kilkudziesięciu tysięcy gwałtów.