Na czym polegają wczasy odchudzające?

Skoro jak dotąd żadna „dieta cud” nie pozwoliła ci na osiągnięcie sylwetki twoich marzeń, postanowiłeś, że zainwestujesz we wczasy odchudzające i to właśnie z ich pomocą rozprawisz się na dobre ze wszystkimi zbędnymi kilogramami. Na pewno jest to dobry pomysł. Lato to idealny okres na zadbanie o sylwetkę, gdyż wysokie temperatury powietrza i upał zazwyczaj obniżają apetyt i sprawiają, że masz mniejszą ochotę na spożywanie wysokokalorycznych, tłustych potraw. Turnusy odchudzające są natomiast takim połączeniem czystego wypoczynku ze spalaniem kilogramów. Dzięki nim możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie dość, że odpoczywasz, to jeszcze do tego chudniesz!

Tuż przed nadejściem lata w ofertach biur podróży i kurortów turystycznych pojawiają się liczne propozycje wczasów odchudzających. Różnią się one od siebie m.in. czasem trwania. Takie wczasy trwają zwykle przynajmniej jeden tydzień, jednak zdarza się, że przeciągają się do dwóch, trzech czy nawet czterech tygodni. Sam musisz tutaj zadecydować, która opcja byłaby dla ciebie najlepsza. Dopasuj ją po prostu do długości swojego urlopu. Jeżeli masz tylko jeden wolny tydzień, od razu zwracaj uwagę wyłącznie na tygodniowe turnusy.

A jak wygląda cena takich wyjazdów? Ile kosztują standardowe wczasy odchudzające? Ceny są oczywiście bardzo różne i zależą głównie od organizatorów wyjazdu. Na końcowy koszt turnusu spory wpływ ma także to, jak on wygląda, ile trwa i co się na niego składa. Zazwyczaj jednak wczasy odchudzające wyglądają dość podobnie. Oferują ci nocleg z całodniowym wyżywieniem, na które składają się trzy lub cztery posiłki, a także konsultacje z dietetykami, zajęcia sportowe i dodatkowe zabiegi kosmetyczne.

Przejdźmy jednak do konkretów. Jeżeli wykupisz dla siebie tygodniowy turnus odchudzający, najprawdopodobniej zapłacisz za niego od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. W przypadku dłuższych wyjazdów ta cena naturalnie wzrośnie. Sprawdź ją wcześniej i sam zastanów się nad tym, ile jesteś w stanie zapłacić za możliwość uzyskania wagi swoich marzeń.