Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Bieszczady mają wiele uroku, a wycieczki po ich terenie każdemu z nas sprawią wiele radości. Te góry to raj dla wszystkich miłośników przyrody oraz dla tych, którzy stawiają na długie wędrówki w pięknej scenerii. Co warto tutaj zobaczyć?

Tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego kuszą malowniczymi połoninami i ciekawymi trasami, wiele atrakcji czeka też poza granicami parku. Bieszczady to również malownicza dolina Sanu oraz tak popularne letniska, jak Polańczyk, Wetlina czy Cisna. W górach tych nie brak też miejsc idealnych dla tych, którzy chcą spędzić beztroski urlop nad wodą. Dla takich osób strzałem w dziesiątkę będzie wypoczynek nad wodami Jeziora Solińskiego – sztucznego zbiornika na Sanie, który jest obecnie z powodzeniem wykorzystywany jako miejsce wypoczynku i rekreacji. Czeka tu wiele letnisk, na terenie których tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku, czeka też wiele ośrodków sportów wodnych i tras spacerowych. Dla tych, którzy chcą wypoczynek w Bieszczadach wykorzystać jako sposób wsparcia swego organizmu, dobrym miejscem pobytu może się okazać Polańczyk. To malowniczo położone uzdrowisko stało się popularne w latach 70-tych XX wieku, a na brak ośrodków sanatoryjnych i wypoczynkowych nie można tutaj narzekać. Innym letniskiem, które w Bieszczadach cieszy się bardzo dużą popularnością, jest Cisna. Można stąd urządzać ciekawe wycieczki w masyw Chryszczatej, można też postawić na przejażdżkę zabytkową ciuchcią leśną – jedną z najważniejszych atrakcji w Bieszczadach.

Co jeszcze warto zobaczyć w Bieszczadach? Z pewnością warto odwiedzić Lutowiska oraz Ustrzyki Górne, często określane mianem bieszczadzkiej stolicy. Sporo cennych zabytków czeka też w Lesku – uroczym mieście nad Sanem, mogącym się pochwalić m.in. piękną synagogą. Dla miłośników drewnianych cerkwi, ważnym punktem w programie wycieczki po Bieszczadach będzie Smolnik nad Sanem, wielu wrażeń dostarczy nam też wizyta na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku. Wszystkie te atrakcje mają wyjątkowy charakter, a czas spędzony na poznawaniu ich piękna dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.