Ubezpieczenie podróżne

Podróż a ubezpieczenie

Podczas planowania podróży czy to po Polsce, czy też za granicę nie można zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia. Jest to o tyle ważne, że nigdy nie wiadomo co nam się wydarzy. Jeśli mowa o ubezpieczeniu na czas podróży, a co za tym idzie też naszej nieobecności i dotarcia na miejsce własnym samochodem należy wymienić tutaj wiele składowych. Jedną z nich jest zadbanie o samego siebie, czyli wykupienie ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Dotyczy to sytuacji kiedy sami sobie coś zrobimy, np. podczas drogi po krzywym chodniku złamiemy sobie nogę. Wtedy my mamy uszczerbek na zdrowiu, który obejmuje właśnie ta propozycja. Na czas wyjazdu nie jest to bardzo droga opcja, a warto rozważyć także jej wykupienie na cały rok. W miejscu zamieszkania także może nam się coś przydarzyć.

Ubezpieczenie domu

Podczas nieobecności, czego nikomu nie życzę, w naszym domu lub mieszkaniu może dojść do jakiegoś nieszczęścia, np. kradzieży. Zdarza się też tak, że zapomnimy zamknąć wody lub niezależnie od nas pęknie jakaś rura i zaleje sąsiadów. Są sytuacje, których nie da się przewidzieć, ale można im zapobiegać. Jedną z nich jest opcja ubezpieczenia domu od kradzieży, zdarzeń losowych, czyli np. zalania. Dobrym pomysłem jest także kupienie dodatkowego wariantu Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. Działa ona w stosunku do osób trzecich, czyli nie najbliższych krewnych. Dotyczy zalania sąsiadów, ale także obejmuje czas wyjazdu na terenie całej Polski. Gdy nieumyślnie wyrządzimy komuś lub czemuś krzywdę wypłata zostanie uiszczona z tego ubezpieczenia. Działa także w przypadku niepełnoletnich dzieci, za które odpowiadają rodzice.

Ubezpieczenie Autocasco

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe. Inaczej sprawa ma się z dodatkowymi elementami, jak AC, czyli szkoda, która wydarzy się samochodowi z naszej winy. Może to być pęknięte koło, wjechanie w jakiś murek, zderzenie z winy kierującego z innym pojazdem. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują kupienie AC na krótkie terminy, więc jeśli uważacie, że to ubezpieczenie nie jest Wam potrzebne przez cały rok warto skusić się na tę opcję. Przy wykupowaniu ubezpieczeń warto czytać wyłączenia i nie kierować się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim zakresem.