Pokój hotelowy – na to powinniśmy uważać!

Wakacje w pełni, a wiele osób wreszcie udało się na od dawna planowane i z całą pewnością zasłużone urlopy. Okres ten wyczekiwany jest chyba przez wszystkich – dłuższe i ciepłe dni, wszystko to sprzyja wypoczynkowi. Niestety, jak się jednak okazuje, nawet podczas wakacji czyhać mogą na nas pewne niebezpieczeństwa. Tak może być w przypadku hoteli – czy pobyt w nich jest całkowicie bezpieczny? Jak się okazuje, nie do końca. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę, zanim na dobre rozgościmy się w pokoju hotelowym?

Ukryte kamery.

Co jakiś czas w internecie pojawią się nagrania zaniepokojonych gości hotelowych, którzy w poszczególnych miejscach swoich pokoi odnajdują ukryte kamery. Niestety, do takich sytuacji również dochodzi. Nie oznacza to jednak, że możemy obawiać się o swoją prywatność w każdym hotelu – są to przypadki doprawdy skrajne, najczęściej zdarzają się w przede wszystkim w tańszych hotelach i tych, które cechują się gorszą renomą. Jeżeli przyjdzie nam spędzić czas w jednym z nich – dokładnie sprawdźmy każdy zakątek naszego pokoju. Takie kamery mogą być poukrywane w gniazdkach, urządzeniach elektronicznych czy nawet ścianach.

Pluskwy.

Choć większość hotelu wysoce dba o swoje standardy jakości, to niestety zdarza się, że dany gość po wymeldowaniu nie zabrał po sobie wszystko, co w danym pokoju pozostawił – często nieświadomie. Mowa tu oczywiście o pluskwach – te niewielkie owady są niezwykle trudne do dostrzeżenia, a jeszcze trudniejsza może się okazać ewentualna walka z nimi. Po powrocie z wakacji okazać się może, że oprócz wspaniałych wspomnień do domu przywieźliśmy także i pluskwy. Wielu podróżników radzi więc, by walizkę z ubraniami pozostawiać w wannie w hotelowym pokoju.