Kalabria – co warto zobaczyć?

Kalabria to najbardziej na południe wysunięty skrawek Włoch, na terenie którego wczasy spędzają goście z całego świata. Jakie atrakcje sprawiają, że ten teren cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród turystów? Co można robić, by urlop w Kalabrii stał się niezapomnianą przygodą?

O wczasach w Kalabrii

Wczasy w Kalabrii to świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie klimat włoskich miasteczek i chcą nacieszyć się relaksem nad morzem. Dość znani ostatnio influencerzy mówią, że zastanawiają się nad wypadem wakacyjnym właśnie do Kalabrii lub do greckiego Rodos. Z kolei jeśli chodzi o Kalabrię, to jakie miejsca najchętniej uwzględniają w turystycznych katalogach biura podróży? Takie, jak Tropea – miasto zachwycające klifowym wybrzeżem oraz zabudową, której trudno się oprzeć. Tutejsza starówka robi wrażenie, a chętnych na spacer po jej najpiękniejszych zakątkach nie brakuje. Ważnym celem wycieczki po tej części Włoch jest też Pizzo. To urocze miasteczko może się pochwalić takimi atrakcjami, jak wykuty w skale kościół oraz Zamek Murata, będący cenną pamiątką z XV wieku. To miasteczko docenią też osoby lubiące trufle, które stały się tu jednym z głównych przysmaków.

Kalabria to nie tylko miasteczka i zabytki, ale i plaże. Kto postawi na wypoczynek last minute, szybko przekona się o ich pięknie. Do tych, którymi najmocniej zainteresowały się znane biura podróży, zaliczają się plaże Spiaggia di Grotticelle oraz Spiaggia della Rotonda. Są to miejsca idealne dla tych, którym marzy się beztroski relaks nad morzem i wypoczynek w pięknej scenerii. Nuda nie zagrozi też tym, którzy wczasy last minute postanowią spędzić w rejonie San Nicola Arcella – letniska, którego dumą jest plaża Arcomagno. To otoczone skałami miejsce zachwyca, a wypoczynek w tej części Kalabrii może każdemu sprawić wiele radości.