Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Izraela?

Izrael to dla Polaków dość egzotyczny kierunek, jednak ilość turystów z naszego kraju odwiedzających ten kraj stale rośnie.

Warto przed podróżą do tego niesamowitego kraju zdobyć kilka przydatnych informacji, które mogą okazać się bardzo pomocne. W tym artykule podpowiemy, co należy wiedzieć przed wyjazdem do Izraela.

Izrael – to warto wiedzieć

Najważniejszą kwestia dla wielu osób, będzie kwestia związana ze wjazdem do tego kraju. My Polacy nie potrzebujemy wyrabiać wcześniej wizyt, gdy planujemy odwiedzić Izrael. Możemy bowiem wjechać do tego kraju w ramach pobytu turystycznego na okres 9 dni.

Pozwolenia na wjazd zostanie nam wydane w formie niebieskiej karty, która zezwala na legalne przekroczenie granicy, Wybierając się do Izraela, warto również zdobyć informacje na temat bezpieczeństwa w tym państwie. Większość miejsc w Izraelu jest parolowana przez żołnierzy, dzięki czemu nawet chodzenie po zmroku jest w marę bezpieczne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że niektóre rejony są zamieszkiwane przez ortodoksyjnych żydów, którzy wymagają od turystów odpowiedniego ubioru oraz uszanowania ich tradycji.

Jak przygotować się na wyjazd do Izraela?

Izrael to przepiękny kraj, który jest jednak dość drogi. Z tego powodu, warto zabrać ze sobą nieco więcej pieniędzy, jeżeli chcemy odwiedzić najciekawsze miejsca w tym kraju. W Izraelu walutą jest szekel izraelski. Przed podróżą najlepiej jest wymienić złotówki na dolary, aby później na miejscu zakupić już szekle.

Redaktorzy serwisu www.wyskocz.pl zaznaczają, że zasadniczo wszystko w Izraelu jest droższe niż w Polsce. Każdy turysta musi być wiec nastawiony nawet na kilkukrotnie wyższe ceny za jedzenie czy nocleg niż w Polsce. Podróżujący powinni także pamiętać o tym, by zabrać ze sobą odpowiedni ubiór. W Izraelu dużą uwagę przykłada się do zakrywania ciała.